Apie viziją

Vizija

Žalioji Vilniaus banga – tai milijonai krūmų, vijoklių ir medžių, kurie sodinami sostinės gatvėse ir įkvepia miestiečius bei miesto svečius ne mažiau nei miesto architektūra. 

Vilniaus miesto savivaldybės siekis – kad kiekvienas iš 2000 Vilniaus gatvės kilometrų būtų žalias, o želdynai puoštų tiek horizontalius, tiek vertikalius miesto paviršius. 

Prie žaliosios Vilniaus bangos savivaldybė kviečia ir suteikia galimybę prisijungti visiems – individualiems miesto gyventojams, bendruomenėms, verslo atstovams. 

Tik veikdami visi kartu kursime ir puoselėsime tvarią tradiciją sodinti, auginti bei branginti žaliuojantį Vilnių.

Per artimiausius dvejus metus, Vilniaus miesto savivaldybė pasodins:

  • 10 milijonų krūmų

  • 300 tūkstančių vijoklių

  • 100 tūkstančių medžių

Leiskime augti!

Rūpinamės savaime išdygusiais medžiais, augančiais leidžiamose vietose, naudojame papildomas priemones medžiams ir krūmams saugoti nuo druskų.

Saugome senus medžius

Puoselėjame atskirą programą, pagal kurią prižiūrime ir ramstome vertingus senolius medžius, kad jie nekeltų pavojaus ir kuo ilgiau džiugintų miesto gyventojus bei svečius.

Atkuriame medžių alėjas

Stengiamės atkurti ar naujai kurti medžių eiles palei gatves ir pėsčiųjų takus, o prie magistralinių gatvių sodiname didesnius medžių masyvus. Pradedame mažinti kietųjų dangų kiekį ir vietoje jų sodiname medžius ir krūmus.

Medžiai atgimsta

Vadovaujames tvarka, kad, jeigu dėl statybų tenka nupjauti medį, sklypo vystytojas privalo atsodinti tiek medžių, kad naujų augalų skersmenų suma būtų lygi pašalinto medžio skersmeniui ten, kur medžių labiausiai reikia miesto gyventojams.

Medžiai ten, kur nebuvo galima

Su infrastruktūros įmonėmis sutarėme, kad medžius ir mažesnius augalus galėsime sodinti virš infrastruktūros tinklų.