Daugiau žalumos M. K. Čiurlionio gatvėje ir sakurų Sugiharos parke

Augalų sodinimo darbai Vilniaus mieste įsibėgėjo. Viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ kolektyvas želdino M. K. Čiurlionio gatvės pakraščius, sodino padovanotas sakuras vilniečių pamėgtame Čijunės Sugiharos parke. 

 

K. Čiurlionio gatvės želdinimo idėja – Vilniaus miesto parkų kraštovaizdžio architektės Dovilės Ivanauskienės. Anot jos, mieste yra ir daugiau vietų, kur bendruomenės ir verslai gali prisidėti prie miesto tvarkymo ir želdinimo. 

 

Miškininkas Raimundas Ereminas sako, kad nors jų organizacija dirba visame mieste, principas, kad kiekvienas turi parodyti dėmesį ir savo artimiausiai aplinkai, yra teisingas.  Šį kartą įmonė želdino teritoriją netoli savo biuro. 

 

„Kolektyvas po liepomis sodino krūmus – lanksvas ir stefanandras. Kurį laiką krūmų vertė ir jų nauda miestui buvo pamiršta. Šiandien šie žemi augalai grįžta į gatves. Jie atlieka originalias funkcijas – formuoja natūralius atitvarus nuo važiuojamosios kelio dalies, barjeras stabdo dulkes. Pasodintos lanksvos ir stefanandros žydės, kurs jaukią atmosferą gatvėje. Taip pat pasirūpinome, kad nudžiūvusio ir nulūžusio beržo vietoje augtų naujas mūsų komandos pasodintas berželis“, – teigė miškininkas Raimundas Ereminas.

 

„Vilniaus miesto parkų“ kolektyvas balandžio pabaigoje Čijunės Sugiharos sakurų sode pasodino ir sakuras. Parko išsaugojimu rūpinasi Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ , o nuo 2020 metų prisideda ir organizacija „Baltijos vėjai“ su japoniškų sodų meistru Kęstučiu Ptakausku. Šios įmonės direktorė Augusta Jusionytė pasakoja, kad pernai sode buvo pasodinta 17, o šiemet – 20 sakurų. Medžius miestui dovanoja įvairūs fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie dažnai nori išlikti neįvardinti. Anot Augustos, jai malonu rūpintis sakurų parku, nes tai viena gražiausių, viena labiausiai fotografuojamų vietų Vilniuje. Šiemet viena sakura pasodinta karo Ukrainoje aukoms atminti. 

Nuotr. Eitvydo Kinaičio