Laistymo maišai gelbės medžius nuo vasaros kaitros

Pylimo gatvėje tęsiamas medžių šaknų išlaisvinimas iš plytelių – atidengiami pomedžiai. Taip pat prie medžių įrengiami laistymo maišai. Šiuo metu pastatyti 23 laistymo maišai. Daugiausia – Pylimo gatvėje, keli – Konstitucijos prospekte. Ateityje planuojama įrengti ir daugiau tokių laistymo maišų. 

Į vieną tokį maišą telpa apie 75 l vandens. Laistant medžius darbuotojams, atvykstantiems su vandenveže, toks kiekis vandens prie medžio šaknų įrengtus laistymo šulinėlius išpilamas bent per du kartus. Tai užtrunka bent 10-15 minučių prie kiekvieno medžio. Todėl laistymo maišai padeda sutaupyti tiek darbuotojų laiko, tiek vykimo į vietą išlaidų. Vienas maišas vandeniu užpildomas vidutiniškai per vieną minutę.

Vanduo iš maišų po truputį laša ir tolygiai ir pastoviai drėkina augalo šaknis. Vienas toks maišas ištuštėja per 8–10 valandų. 

Kai kuriose vietose vanduo kas savaitę papildomas biohumuso koncentratu, kad medžiai gautų ne tik vandens, bet ir maistinių medžiagų. 

Šis laistymo būdas plačiai naudojamas Rygoje, Varšuvoje ir kituose Europos miestuose, itin efektyvus saugant medžius statybų metu, kai dėl ardomo grunto medis praranda drėgmę ir negali pasisavinti drėgmės iš grunto. 

Prašome miesto gyventojus saugoti medžių augimo ir drėkinimo sąlygas gerinančius maišus.