Mieste – liepų žydėjimo metas

Dėl klimato kaitos šiemet liepos pražydo kaip niekada anksti – net neįpusėjus birželiui. Liepos – vienas iš populiaresnių mieste sodinamų medžių. Tai antras pagal populiarumą medis. Vilniuje – liepų inventorizuota apie 45 tūkst. Liepos sudaro 11 proc. visų inventorizuotų medžių. Didžioji dalis liepų mieste yra patenkinamos būklės, apie 14,5 tūkst. – geros būklės.
Verkių dvaro parke yra 7 rūšių liepų. Kai kurios sodintos dar Verkių valdytojų Vitgenšteinų laikais (19 a.).
Seniausia liepa augo Antakalnyje, Sapiegų parke. Manoma, kad jos amžius – apie 350 metų. Praeitais metais ją nulaužė audra. Vingio parke yra mažalapių liepų alėja, kuri yra saugomas gamtos paveldo objektas. Alėja driekiasi tarp parko renginių estrados ir 7,5 ha plote įsikūrusio Vilniaus universiteto Botanikos sodo Vingio skyriaus.
Anksčiau gatvėse buvo sodinamos mažalapės liepos, nes jos, anot miesto želdinių specialistų, yra kantrios, pakelia karštį ir nepalankias miesto sąlygas, jas galima formuoti. Šiuo metu dažniau sodinamos sidabrinėmis vadinamos liepos (Tilia tomentosa), nes jos dar labiau prisitaikiusios augti miesto sąlygomis.
Liepos pražysta apyktiksliai 20–ais savo gyvenimo metais, o jų žiedai – vienas pagrindinių miesto bičių maistas šiuo laiku. Liepžiedžiai taip pat yra ir vaistas: skatina prakaito išsiskyrimą, mažina temperatūrą, lengvina atsikosėjimą, gerina virškinimą, pasižymi raminančiu, antibakteriniu ir priešuždegiminiu poveikiu.