Misionierių sodų šlaitus apželdino „Pfizer Luxembourg SARL“

Misionierių sodų šlaitas ties Maironio ir O. Šimaitės gatvėmis atgijo daugiamečiais žydinčiais augalais. Selektyviai atrinkta augalų kompozicija ne tik džiugins žydėjimo harmonija nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, bet ir pritrauks Bernardinų sodų avilių bites, drugelius. Taip vilniečių pamėgtoje pasivaikščiojimo ir piknikų erdvėje sukurta gyvybės pilna banga.

Įmonės darbuotojai pasodino apie 100 augalų. Apželdinimo kompozicijoje dominuoja žemaūgės baltos šluotelinės hortenzijos, mėlynų žiedų katžolės, bei budlėjos, trys baltažiedžiai putinai, o  soruolės suteikia kompozicijai žaismingumo ir judesio.

Baltų ir mėlynų atspalvių žiedynai buvo pasirinkti neatsitiktinai. „Norėjome įkūnyti ramybės ir gaivos pojūtį šioje pakankamai judrioje erdvėje. Per pasodintą kompoziciją tekantis pavasarinis upelis ir augalai pritraukiantys saugotinus vabzdžius suteikia laukinės gamtos įspūdį miesto centre ir leidžia atsipalaiduoti. Būtent toks buvo šios iniciatyvos tikslas – suteikti vilniečiams ir miesto svečiams lankytiną ramybės oazę, kur visuomet malonu sugrįžti“, – sako iniciatyvos įgyvendintojo Pfizer Luxembourg SARL filialo Lietuvoje atstovai.

Sodinimo darbus atliko ir patys Pfizer darbuotojai, ir profesionalūs apželdintojai. Visiems ši patirtis buvo be galo smagi – dirvos ruošimo, sodinimo procesas įmonės darbuotojams padėjo atsitraukti nuo kasdienių darbų, išmokti naujų įgūdžių.

Vilniaus miesto savivaldybės Želdynų skyriaus komanda padėjo išrinkti vietą sodui ir konsultavo. 

Pfizer supranta aplinkos tvarumo svarbą ir pripažįsta sveikos planetos poreikį. Įvertinus esamą pandeminę situaciją, sodo idėja įmonės kolektyvui pasirodė itin aktuali – supanti aplinka, ypač gamta, stipriai veikia žmogaus emocinę ir fizinę savijautą.