Sostinėje pražydo rudenį pasodintos vyšnios ir obelys

Vilnius turi savo ambiciją – su kiekvienais metasi būti vis žalesnis. Šis pavasaris mieste –  ypatingas, nes stebima kaip naujai pasodinti augalai peržiemojo. 

 

Saulės šviesos strėlės sostinėje pažadino praėjusiais metais rudenį pasodintus medžių gyvybės variklius. Antakalnyje, nuo Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios iki Tverečiaus g. ir greta Antakalnio g. 77, sužydėjo daugiau nei 30 Saržento vyšnių (sakurų). O Didlaukio gatvėje – dekoratyvinės obelys.

 

Bendrovės „Vilniaus miesto parkai“ kraštovaizdžio architektė Dovilė Ivanauskienė sako, kad sodinami medžiai mieste turi atrodyti estetiškai, būti atsparesni nulaužimui ir labiau prisitaikę prie aplinkos sąlygų, su gerai išvystyta šaknų sistema. Tam jie keletą metų auginami specializuotuose medelynuose, kur yra specialiai paruošiami, tad susiformuoja kuokštinės šaknys, kurios išmaitina augalą. Taip užauginti augalai turi didesnę prigijimo mieste tikimybę, būna pakankamai dideli ir išvaizdūs. 

 

„Parenkame ne tik augalus, bet ir medžių sodinimo vietas. Šios vietos – gatvių perimetrai ir kitos miesto teritorijos, kur medžių trūksta kaip žaliojo barjero nuo taršos, vizualinio papildymo. Jų vietos parenkamos atsižvelgiant į gatvių perspektyvas, taršos indeksą, kraštovaizdinę reikšmę, gatvės kategoriją, vidutinį leistiną greitį, želdinių pakantumą taršos faktoriams“, – sako kraštovaizdžio architektė. 

 

Pasodintais medžiais rūpinasi Vilniaus miesto savivaldybės, „Vilniaus miesto parkų“ specialistai, bendrovė „Stebulė“, kiti rangovai. 

 

Nuotr. Sauliaus Žiūros