Sostinės centre vietoj gėlyno ar vejos – miesto daržas

Europos miestuose vis populiaresni miesto daržai – tarp gėlių auginamos daržovės, prieskoniniai augalai. Toks neįprastas gėlynas – daržas pasodintas ir Šnipiškėse, prie prekybos centro „CUP“. Jame į viršų stiebiasi vaistažolės ir gėlės – medetkos, nasturtos, kinmėtės, obuolinės mėtos, kosmėjos.
Kartu čia pasodinta ir daržovių: per 400 moliūgų, beveik tiek pat mongoldų, Kale kopūstų, kukurūzų, raudonžiedžių pupų, pankolių, ir beveik šimtas lauko pomidorų.
„Skandinavijoje ir Vakarų Europos šalyse itin populiarūs vadinamieji miesto daržai ir valgomieji gėlynai. Jie atrodo gražiai, tačiau kartu yra ir savotiška edukacija miestiečiams, ypač vaikams – apie augalus, daržoves, kurios atsiduria ant mūsų stalo“, – kalbėjo Vilniaus miesto parkų kraštovaizdžio architektė Vaiva Marozienė.

Ji prisipažino, jog nebijotų paragauti iš tokio daržo nuskintos daržovės – Šnipiškių gatvė skirta tik pėstiesiems, šalia nėra automobilių srauto. „Čia užaugę pomidorai neturėtų skirtis nuo tų, kurių miestiečiai užsiaugina balkone“, – svarstė specialistė.

„Labas vakaras, Lietuva“ reportažas apie miesto daržą.