Pirmųjų ugdymo įstaigų tvoros – jau apželdintos vijokliais

Vilniaus miesto savivaldybė per ateinančius metus planuoja vijokliais apželdinti daugumos sostinės mokyklų ir darželių apsaugines tvoras. Pirmoji mokykla, kurios tvoros jau pavasarį žaliuos, yra aktyvumą rudeninėje sodinimo talkoje parodžiusi Vilniaus „Santaros“ gimnazija.

„Labai džiaugiamės, kad savivaldybė suteikė galimybę pasigražinti aplinką. Tai buvo puiki proga įtraukti ir mokinius į mokyklos aplinkos kūrimą“, – kalbėjo „Santaros“ gimnazijos pavaduotoja ugdymui Jelena Jermolenko.
Šios mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo spalio 15 dieną vykusioje rudeninėje sodinimo talkoje. Apie 60 mokyklos mokinių ir darbuotojų su kitais talkininkais sostinės Žirmūnų gatvėje pasodino apie 4000 krūmų. Už tokį aktyvumą bendruomenei buvo padovanota beveik 300 vijoklių (gebenių, sausmedžių, penkialapių vynvyčių) sodinukų. Jais buvo apsodintos mokyklos apsauginės tvoros. Mokiniai aktyviai dalyvavo ir vijoklių sodinime savo mokyklos teritorijoje.
Ateinančiais metais planuojama apželdinti ir daugiau mokyklų ir darželių apsauginių tvorų. Vilniaus miesto savivaldybė apklausė ugdymo įstaigas, ar jos norėtų, kad būtų vijokliais apželdintos apsauginės tvoros. Net 80 ugdymo įstaigų atsakė teigiamai. Išsakytas poreikis siekia beveik 14 km tvorų.
Apsauginių tvorų apželdinimas teikia įvairiapusę naudą: suteikia natūralią apsaugą nuo triukšmo, teršalų, dulkių, suteikia privatumo, jaukumo, padidina saugumą, yra estetiškos ir pagyvina miestovaizdį. Taip pat kuria žalesnę, sveikesnę aplinką, teigiamai veikia savijautą.

Vilniaus „Santaros“ gimnazijos bendruomenė vijokliais apsodina mokyklos tvoras

Vilniaus „Santaros“ gimnazijos bendruomenė vijokliais apsodina mokyklos tvoras