Vilniečiai Karoliniškėse kartu pasodino 3000 krūmų

Saulėtą sekmadienio rytą Karoliniškėse Sietyno gatvėje, prie futbolo arenos susirinko keli šimtai vilniečių – šeimos su vaikais, paaugliai, vyresnio amžiaus žmonės.  Visi kartu per dvi valandas apželdino vaikų žaidimų aikštelę, vaikų darželio „Medynėlis“ prieigas, Sietyno gatvės dalį.

„Gyvenimo kokybė keičiasi ne tik centrinėje miesto dalyje, bet ir toliau nuo centro esančiuose rajonuose. Sužaliavus mūsų pasodintiems krūmams ši vieta tikrai taps jaukesnė, saugesnė ir tinkamesnė vaikams žaisti“, – pats dalyvavęs sodinimo talkoje su visa šeima sakė Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

„Turėjome ateiti į šią talką. Čia esantį darželį lanko mūsų dukra, kasdien praeiname pro šią vietą. Dabar prisiminsime, kad čia sodinome krūmus“, – truputį atsikvėpęs po sodinimo kalbėjo vilnietis Vilius.

Talkoje dalyvavo tiek šalia gyvenantys vilniečiai, tiek atvažiavę iš kitų miesto rajonų. „Stengiamės ugdyti pilietiškus, atsakingus ir savo miestą mylinčius vaikus. O kartu tai gera proga dar ir susirinkti socialinės-pilietinės veiklos valandas“, – mano Vilniaus Žygimanto Augusto progimnazijos pedagogės, atvykusios į talką su nemažu būreliu mokinių.

Turkas Aaron iš Stambulo stebėjosi tokiu renginiu ir mielai sodino krūmus. „Stambule nesu girdėjęs apie bendrus sodinimus. O štai čia, sužinojęs apie tokį renginį, būtinai norėjau sudalyvauti. Ir dukrai taip įdomu sodinti krūmus“, – kartu su šeima dalyvaudamas krūmų sodinimo talkoje kalbėjo Aaron.

Sietyno gatvėje pasodinta daugiau nei 3000 įvairiausių rūšių krūmų: jazminų, žvilgančiųjų kaulenių, hamamelių, forsitijų, beržalapių lanksvų, erškėčių, aronijų, taip pat žilvičių.

Aplink aikštelę ir prie gatvės bus pasodinta ir apie 50 medžių, kurie sudarys pavėsį vaikų žaidimo aikštelėje, suteiks jaukumo, atskirs erdvę nuo gatvės. Šiuos darbus atliks patyrę miesto želdintojai, įmonė „Stebulė“.

„Iki šiol čia buvo tokia dykynė – plynas laukas. Pasodinus medžius ir krūmus ši vieta taps jaukesnė, žalesnė, net ir saugesnė – žalieji masyvai neleis mažiesiems taip paprastai išbėgti į gatvę“, – kalbėjo „Vilniaus miesto parkų“ kraštovaizdžio specialistė Vaiva Marozienė.

Želdynų masyvai sukurs žaliąją jungtį, kurios, pagal apželdintojų viziją, turėtų atsirasti visame mieste. Jose kuriasi ir migruoja smulkūs gyvūnai. Sodinant mieste įvairiarūšius augalus palaikoma biologinė įvairovė. Žydintys ir uogas vedantys augalai patiks ir miesto paukščiams, bitėms, vabzdžiams.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt