Žvėryno bendruomenė šventę minėjo sodindami medelius

Rugsėjo 4 d. Žvėryno bendruomenė minėdama Žvėryno prijungimo prie Vilniaus miesto 120-ąsias metines surengė šventę. Be įvairių renginių įprasminti šią datą gyventojai sodino medelius.

Sodinti pušelių sodinukai savaiminukai, augę netinkamoje dideliems medžiams vietoje. Jie buvo iškasti ir pasodinti Žvėryne, prie Birutės ir Pušų gatvių esančioje teritorijoje netoli vaikų žaidimo aikštelės. Nors bendruomenė planavo pasodinti bent dvylika medelių, dėl vietos stokos pasodinti penki medžiai.

Kodėl pasirinktos pušys, gyventojams atrodo akivaizdu. Nuo seno čia vešėjo pušynas, o įspūdingos praėjusio šimtmečio vilos sudaro įspūdį, jog esi kurorte.

Vietos bendruomenė pasakoja, kad prieš 120 metų, kad Žvėrynas galėtų tapti miesto dalimi,  tuomečiam jo vystytojui Vasilijui Martinsonui buvo liepta iškirsti pušyną. Bendruomenė, siekdama išlaikyti savo mikrorajono autentiškumą ir savitumą, atsodina pušyną. „Pušys pastaruoju metu baigia išnykti Žvėryne, nors yra neatsiejama jo tapatybės dalis. Net mūsų herbe – pušys“, – kalbėjo bendruomenės atstovas Darius Rudžinskas.