Renkamas Lietuvos medis: tarp jų - du Vilniaus senoliai

Šiais metais, jau ketvirtą kartą vyksta Lietuvos metų medžio rinkimai, kuriuos rengia Lietuvos arboristikos centras. Balsuoti už vieną iš 13 atrinktų kandidatų galima jau nuo šiandien iki spalio 19 d. Tarp kandidatų – ir du vilnietiški medžiai: Lazdynų bačkinis ąžuolas ir Sapiegų parko liepa.  

Lietuvos metų medžio atrankos konkurso tikslas – ne tik išrinkti Metų medį, kuris atstovaus mūsų šaliai Europos metų medžio konkurse, bet ir pagerbti kitus vertingiausius šalies medžius, skleisti informaciją apie juos kaip regiono savitumo ir patrauklumo dėmenis.

Rinkimuose dalyvauja 13 augalų, atrinktų iš 23 paraiškų. Tai Kamariškių guoba, Elmės šešiakamienis ąžuolas, Grybiškių ąžuolas, Kūlokų kaimo liepa, Basanavičynės kaštonas, Šiaulių botanikos sodo liepa, Liepa Motinėlė, Meškėnų liepa, Sapiegų parko liepa, Mingėlos ąžuolas, Stelmužės ąžuolas, Šventasis Daubų ąžuolas ir Lazdynų Bačkinis ąžuolas.

Kiekvienas pilietis gali pasirinkti ne daugiau kaip vieną labiausiai patikusį medį ir už jį balsuoti čia.

Lietuvos metų medžio rinkimai parodo medžių svarbą mūsų kasdieniniame gyvenime, jų reikšmę Lietuvos gamtos ir kultūros paveldui. 2016 m. Lietuvos metų medžiu mūsų šalies gyventojai išrinko Stelmužės ąžuolą, 2017 m. – Raganų eglę, 2018 m. – Raudonės pilies liepą.

Šių metų laimėtojai bus pagerbti 2023 m. spalio mėn. 20 d., Tarptautinę medžio dieną, apdovanojimų įteikimo ceremonijoje.